Uwaga! Na pomarańczowym nie stawaj! Chyba, że mieszkasz w Zakopanem

7 sierpnia 2023
Uwaga! Na pomarańczowym nie stawaj! Chyba, że mieszkasz w Zakopanem

Wybierasz się samochodem do Zakopanego? Uważaj gdzie i jak parkujesz. Na pewno nie wolno ci stanąć na pomarańczowych kopertach.To chyba pierwsze w Polsce takie oznakowania miejsc przeznaczonych do parkowania. W kolorze pomarańczowym. Ale uwaga! Przeznaczone są tylko dla mieszkańców Zakopanego i to w określonych sytuacjach. To projekt o nazwie Zakopiańska Karta Mieszkańca. Każdy kto ja posiada ma prawo do jednokrotnego w danym dniu bezpłatnego postoju przez pierwsze 60 minut na obszarze zakopiańskich podstref A, B, C na podstawie uzyskanego tylko w parkomacie bezpłatnego biletu dostępnego raz na dobę. A także dodatkowe 60 minut na wyznaczonych miejscach oznaczonych znakami poziomymi w kolorze pomarańczowym i znakami pionowymi przy budynkach użyteczności publicznej:

  • ul. Gimnazjalnej – obok budynku ZUS-u / Sądu Rejonowego Zakopane,
  • ul. Sienkiewicza – obok budynku Sądu Rejonowego Zakopane,
  • ul. Kościuszki – obok budynku Urzędu Miasta Zakopane,
  • ul. Kościuszki – obok budynku Banku Spółdzielczego ul. Kościuszki 2,
  • ul. Zaruskiego – obok budynku POCZTY POLSKIEJ na Krupówkach,
  • Al. 3-go Maja górne – na parkingu pod przystankiem autobusowym,
  • Al. 3-go Maja górne – naprzeciwko budynku BANKU PKO BP.Dla turystów ważniejsza jest informacja, że od 1 sierpnia 2023 r. zmianie uległy stawki za postój w Strefie Płatnego Parkowania w stolicy Tatr. Za pierwszą godzinę zapłacimy 5 zł, za drugą - 6, a za trzecią – 7,20. Każda kolejna ma kosztować 5 zł.

Dla mieszkańców - użytkowników Zakopiańskiej Karty stawki za parkowanie  pozostały bez zmian 1 godzina – 3,00 zł, 2 godzina – 3,50 zł, 3 godzina – 4,30 zł.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]