Volkswagen California numer 200 000

13 lipca 2023
Volkswagen California  numer 200 000

Wczoraj z linii produkcyjnych fabryki Volkswagena w Hanover-Limmer zjechała dwustutysięczna California. To lider rynku w segmencie kamperów zabudowanych fabrycznie.



Dwustutysięczny pojazd wyprodukowany w Hanowerze to California 6.1 Ocean (2,0 l TDI, 150 kW) z napędem na cztery koła 4MOTION i siedmiobiegową skrzynią biegów DSG, dwukolorowym lakierem Reflex Silver / Fortana Red, kuchnią, szafkami i z elektrycznie podnoszonym dachem z czerwonymi ściankami oraz z trzema oknami.

Warto zaznaczyć, że model 6.1 niebawem będzie miał następcę. Jego produkcja rozpocznie się w roku 2024 roku i będzie wytwarzany na tej samej zasadzie, co obecna generacja: podstawowy pojazd będzie produkowany w głównym zakładzie w Hanowerze-Stöcken, gdzie otrzyma niezbędne wycięcia m.in. na dach, okna i połączenia. Następnie, w oddalonym o osiem kilometrów wydziale produkcyjnym Californii, zostanie przekształcony w kampera.



Volkswagen  California został wprowadzony na rynek w 1988 roku. Początkowo bazował na trzeciej generacji modelu T (22 000 pojazdów). Do 2004 r. kamper był produkowany przez firmę Westfalia (kolejne 39 000 pojazdów bazujących na T4), a po wejściu na rynek piątej generacji Transportera, Volkswagen Samochody Dostawcze rozpoczął samodzielną produkcję tego kampera.



vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]