Volkswagen id.7, czyli nowy Passat

18 kwietnia 2023
Volkswagen id.7, czyli nowy Passat

ID.7 to pierwszy „globalny” samochód elektryczny klasy średniej wyższej. Kombinacja zasięgu do 700 kilometrów (WLTP), silnika o dużej mocy, przestronnego wnętrza oraz technologii premium czynią z ID.7 wygodną limuzyną do długich podróży. To auto zastępujące popularnego na całym świecie Passata. Tyle, że na prąd.

Premiera ID.7 planowana jest na ten rok w Europie i Chinach, a od 2024 roku w Ameryce Północnej.


Oto co powiedział podczas dziennikarskiej prezentacji Thomas Schäfer, CEO Volkswagen Passenger Cars: „ID.7 to kolejny krok w naszej ofensywie elektrycznej. Limuzyna oferuje wysoki poziom komfortu i duży zasięg. Już w 2026 roku zaproponujemy najszerszą gamę elektrycznych samochodów spośród wszystkich producentów w Europie – od modelu wejściowego za mniej niż 25 000 euro aż do ID.7 jako nowego najwyższego modelu w rodzinie ID. Naszym celem jest osiągnięcie udziału elektrycznych samochodów na poziomie 80% w Europie do 2030 roku. Od 2033 roku Volkswagen będzie produkować tylko samochody elektryczne w Europie.”ID.7 to pierwszy model MEB z całkowicie nową generacją napędową. Z 210 kW (286 PS) to najmocniejszy i o największym momencie obrotowym silnik elektryczny w modelu Volkswagen ID. do tej pory.


Jednostka napędowa o wewnętrznym oznaczeniu APP550 została opracowana we współpracy z Volkswagen Group Components w Kassel (Niemcy) i jest tam również produkowana.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]