Volvo EM90 czyli… Geely Zeekr 009

14 listopada 2023
Volvo EM90 czyli… Geely Zeekr 009Volvo zaprezentowało swojego pierwszego dużego, 6-osobowego  minivana. Ale spokojnie. EM90 którego prezentujemy na zdjęciach i filmie to pojazd  przeznaczony na rynek chiński. Do Europy nie trafi.

 


EM90 jest wyposażony w pojedynczy silnik elektryczny znajdujący się na tylnej osi o mocy 268 KM, i akumulator o pojemności 116,0 kWh. Według producenta samochód ten przejedzie na jednym ładowaniu 750 km.  Hmm… raczej nie będziemy mieć możliwości sprawdzenia tego parametru.

 


W opływającej w luksus kabinie zainstalowano aż 21-głośnikowy Bowers & Wilkins, niezliczoną ilość ekranów (główny. 15,6-calowy zwisa z sufitu) i ekraników, fotele w stylu kapitańskim, panele z drewna brzozowego o skomplikowanym, podświetlanym designie, a dźwignia zmiany biegów wykonana jest z kryształu Orrefors.EM90 to bliski kuzyn Zeekr 009 koncernu Geely, właściciela Volvo. To ta sama platforma, ale napęd trochę inny. 009 ma bowiem dwa silniki o łącznej mocy 536 KM.Minivan Volvo, reklamowany jako „wygodny salon w ruchu” do 100 km/h rozpędza się w 8,3 sekundy, Czas ładowania od 10 do 80 procent to niecałe 30 min, a akumulator może służyć do zasilania innych samochodów i akcesoriów elektrycznych.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 2 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]