Wojsko na drogach. Uważaj!

2 maja 2023
Wojsko na drogach. Uważaj!

Sztab Generalny Wojska Polskiego opublikował na Twitterze ostrzeżenie dla kierowców. Brzmi ono następująco:  „Od 2 maja br. na polskich drogach należy spodziewać się wzmożonego ruchu kolumn sprzętu wojskowego i żołnierzy Wojska Polskiego oraz armii sojuszniczych”.

 

Komunikat ten związany jest z rozpoczynającymi się dzisiaj ćwiczeniami  o kryptonimie Anakonda 23. To już 9. edycja największych tego typu  ćwiczeń  Sił Zbrojnych RP.  Wzmożony ruch wojskowych pojazdów będzie trwał do 26 maja br.


Gdy na twojej drodze pojawi się  kolumna wojskowa musisz zachować ostrożność przestrzegając zasad bezpieczeństwa. Przede wszystkim nie wolno ci wjeżdżać  pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w takiej  kolumnie.


Żródło zdjęcia: Dowództwo Operacyjne Wojska Polskiego
Wojsko wydało także apel: "Nie publikuj informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk. Nie udostępniaj lokalizacji, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych. Każde nieprzemyślane działanie w sieci, szczególnie w obecnej sytuacji geopolitycznej na świecie, przedstawiające ważne obiekty wojskowe, instalacje i urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności".


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]