Zarezerwuj sobie samochód nie znając jego ceny. Zapłać 500 zł

22 czerwca 2023
Zarezerwuj sobie samochód nie znając jego ceny. Zapłać 500 zł

Jeden z producentów - jaki to, napiszemy poniżej - wprowadził ciekawy sposób zakupu nowego, premierowego na polskim rynku, samochodu, który nazwał „programem rezerwacji”.

Otóż  warunkiem koniecznym uczestnictwa w tymże programie, jest uiszczenie w dniu składania rezerwacji zwrotnej opłaty rezerwacyjnej na konto dealera w wysokości 500 zł brutto. Każda osoba, która podtrzyma rezerwację, w terminie od 2 października 2023 r. do 30 grudnia 2023 r. otrzyma od dealera propozycję podpisania umowy – zamówienia (wtedy zapewne pozna cenę auta), a wpłacona wcześniej kwota rezerwacyjna będzie częścią zaliczki na poczet umowy zakupu nowego samochodu. W wypadku rezygnacji z podpisania umowy, nastąpi zwrot dokonanej opłaty rezerwacyjnej do 7 dni roboczych od dnia wygaśnięcia rezerwacji.

Dodatkowe korzyści tego systemu? Tak, oczywiście są. To 5-letnia gwarancja fabryczna i 2-letnia ochrona pogwarancyjna.  

OK. Nie trzymamy już ciebie w niepewności. Chodzi o nowego, „całkowicie nowego” jak podkreśla producent, Mitsubishi Colta.  Czyli de facto Renaulta Clio ze znaczkiem japońskiego producenta. To porównajmy. Ile kosztuje nowa (oczywiście całkowicie nowa”) „renówka”? Tego też jeszcze nie wiadomo. Pewnie obie ceny, tak Colta jak i Clio  poznamy równocześnie. Po wakacjach zapewne.

Droższe będzie prawdopodobnie Mitsubishi, bo otrzyma wspomnianą długą gwarancję i lepsze wyposażenie. Tak jest przecież w przypadku ASX-a, który jest klonem Captura.

Ale wróćmy do Colta. Jak czytamy w nadesłanym nam komunikacie prasowym stworzony został z myślą o europejskich kierowcach. Ma uzupełnić ofertę Mitsubishi w segmencie B.

Każdy, kto zdecyduje się na rezerwację „w ciemno” może wybierać spośród dwóch układów napędowych:

• 1,0 l MPI-T: 91-konnym, 3-cylindrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym z wtryskiem wielopunktowym i sześciobiegową manualną skrzynią biegów.

• 1,6 l Hybrid (HEV): klasycznym układem hybrydowym, łączącym 1,6-litrowy silnik benzynowy z dwoma silnikami elektrycznymi i akumulatorem trakcyjnym o pojemności 1,2 kWh. Układ sprzężony z automatyczną skrzynią biegów generuje sumaryczną moc 143 KM.


Specyfikacje są trzy:


* Invite z pakietami Style + Cold, dostępnej z 91-konnym silnikiem benzynowym i przekładnią manualną

* Intense z pakietami Style + Cold + Navi z 91-konnym silnikiem benzynowym i przekładnią manualną

* First Edition ze 143-konnym układem hybrydowym 1,6 HEV oraz automatyczną przekładnią

 

***

Czy Mitsubishi Colt będzie chętniej kupowany na naszym kontynencie? Reputację ma doskonałą. Przez dziesięciolecia wypracowały ją poprzednie generacje modelu – od czasu wprowadzenia na rynek Starego Kontynentu w 1978 roku, sześć generacji Colta osiągnęła łączną sprzedaż 1,2 miliona egzemplarzy, a ostatnia sprzedała się w Europie w latach 2004-2014 w liczbie ponad 400 000 egzemplarzy.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]