ZR-V i e:Ny1. Dwie nowości Hondy

17 maja 2023
ZR-V i e:Ny1. Dwie nowości Hondy

W siedzibie Hondy w Offenbach w Niemczech Honda zaprezentowała dwa nowe samochody. To ZR-V, czyli . SUV z segmentu C, oraz drugiego po miejskim „e” elektryka  o dość skomplikowanej nazwie e:Ny1.ZR-V (TUTAJ znajdziesz jego zdjęcia), który  w sprzedaży pojawi się już jesienią br, zajmuje miejsce pomiędzy modelami HR-V i CR-V. W dość ładnym  nadwoziu SUV-a kryje się hybrydowy układ, który korzysta z DNA nowego Civica e:HEV.
2-litrowy czterocylindrowy silnik z bezpośrednim wtryskiem, działającym w cyklu Atkinsona, współpracuje z dwoma silnikami elektrycznymi.Z kolei e:Ny1 (zdjęcia tego auta zobaczysz TUTAJ) to już samochód w pełni elektryczny zbudowany na nowo opracowanej przez Hondę platformie e:N Architecture F, przeznaczonej dla samochodów z przednim napędem.

Za napęd tego auta posłużyła jednostka typu trzy w jednym, silnik elektryczny i przekładnię mechaniczną. Wytwarza ona maksymalną moc 150 kW, 310 Nm momentu obrotowego.


Pod podłogą mieści się akumulator litowo-jonowy, który zapewnia zasięg do 412 km (WLTP) oraz możliwość szybkiego ładowania prądem stałym, co pozwala uzupełnić stan naładowania akumulatora od 10 do 80% w ciągu 45 minut.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]