Czy nowe Mitsubishi Colt będzie kopią Renaulta Clio?

29 maja 2023
Czy nowe Mitsubishi Colt będzie kopią Renaulta Clio?

Mitsubishi poinformowało dzisiaj, że Outlander Plug-in Hybrid SUV i subkompakt Mirage (na zdjęciu) zdobyły na rynku USA dwie nagrody Money’s Best Autos of 2023.

 

Kategoria bezpieczeństwa Best Autos of 2023 firmy Money obejmowała oceny skupiające się na standardowych ale i dodatkowych funkcjach bezpieczeństwa dostępnych dla każdego pojazdu, w tym ostrzeganiu przed kolizją z przodu, automatycznym hamowaniu awaryjnym i adaptacyjnym tempomacie.

 

Tymczasem na rynku europejskim zadebiutuje niebawem nowe Mitsubishi Colt. Jego premiera odbędzie się wieczorem, 8 czerwca. Wtedy też dowiemy się, czy to jest kopia Renaulta Clio  czy też całkiem inne, naprawdę nowe auto, a nie zmieniony tylko grill i dodany znaczek trzech diamentów, symbolu Mitsubishi.Gdy fani Mitsubishi zobaczyli po raz pierwszy „nowego” ASX-a czuli się rozczarowani. Słyszeli bowiem, że jego następca będzie "absolutną nowością", a dostali... No właśnie. Dostali… Captura. Dlatego już teraz kpią, że wspomniane nowe Mitsubishi Colt będzie w rzeczywistości japońskim bliźniakiem Renault Clio. 


Z drugiej strony, w obliczu globalizacji i dążenia do ograniczania kosztów przez ich dzielenie, taki kierunek rozwoju motoryzacji może okazać się nieuchronny. Klient przy konfiguracji zamawianego auta będzie wybierał również logo, jakim ma być ono oznakowane. Plakietki z nazwami marek premium będą oczywiście najdroższe – pisał na ten temat w swoim felietonie nasz autor, Clacson

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 2 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]