Historia motoryzacji. Opel Olympia Rekord Caravan

18 sierpnia 2023
Historia motoryzacji. Opel Olympia Rekord Caravan

Był rok 1953. Na salonie samochodowym we Frankfurcie nad Menem  Opel zaprezentował samochód o nazwie Olympia Rekord Caravan. „To idealny pojazd, który harmonijnie łączy w sobie piękno i praktyczność, w dni powszednie zapewniając dostawy do klientów, a w weekendy przyjemny relaks” – głosiła ówczesna reklama Opla.


Z przodu, centralne miejsce zajmowała tak zwana paszcza rekina, która w tamtym czasie była charakterystycznym elementem Opla Rekord. Tzw. pontonowa karoseria  pozwalała pasażerom w tylnym rzędzie cieszyć się doskonałymi widokami.Ten czteromiejscowy samochód miał dużą przestrzenią ładunkową, którą można było zwiększyć prawie dwukrotnie, składając oparcia tylnej kanapy. Natomiast składane oparcia przednich foteli ułatwiały pasażerom wsiadanie. W przedziale pasażerskim można było przewozić ładunek do 480 kilogramów, ponieważ wnętrze zaprojektowano tak, aby po pracy można łatwo je wyczyścić.


Olympia Rekord Caravan miała 1,5-litrowy silnik o mocy 40 KM, który rozwijał prędkość do około 115 km/h.

W najbliższych tygodniach, Opel otworzy kolejny rozdział w długiej historii modeli kombi z Rüsselsheim, prezentując nową Astrę Sports Tourer Electric, której premiera odbędzie się podczas targów IAA Mobility 2023.

Ale to już inna historia.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]