Leasing samochodowy, wynajem czy dwa w jednym? Poznaj nową formę finansowania auta firmowego

8 kwietnia 2024
Leasing samochodowy, wynajem czy dwa w jednym? Poznaj nową formę finansowania auta firmowego

Zastanawiasz się, jak sfinansować samochód firmowy? Zarówno klasyczny leasing, jak i wynajem długoterminowy mają swoje ograniczenia. Jest jednak trzecia, alternatywna opcja. Leasing VEHIS to rozwiązanie bez kompromisów, które łączy najlepsze cechy innych metod finansowania.


Wybór sposobu, w jaki włączysz samochód do swojej firmowej floty, ma duże znaczenie. Będzie rzutować na to, ile będziesz miesięcznie płacić, ale też na wiele innych kwestii. Przykładowo, gdy zdecydujesz się na wynajem, musisz pamiętać o ustalonym limicie kilometrów. W leasingu nie ma takiego ograniczenia, ale zazwyczaj trzeba samodzielnie zadbać o serwisowanie i ubezpieczenie auta. W leasingu VEHIS nie ma takich ograniczeń. Kompleksowa oferta została tak skonstruowana, żeby była jak najbardziej elastyczna i dopasowana do Twoich potrzeb, nawet wtedy, gdy Twoje oczekiwania zmienią się w trakcie trwania umowy.

Decyzja o finansowaniu w 15 minut

Procedura leasingowa może być skomplikowana. Leasingodawca może wymagać od Ciebie dokumentacji dotyczącej bilansu zysków i strat, skanów z księgi przychodów i rozchodów czy potwierdzenia braku zaległości wobec ZUS i US. VEHIS stosuje procedurę uproszczoną. Dokumenty finansowe nie są wymagane. Decyzja o podpisaniu z Tobą umowy może zostać podjęta nawet w 15 minut, w oparciu o oświadczenie finansowe. Opłata wstępna może wynosić tylko 1%. Prosta i konkretna umowa ma zaledwie 3 strony i możesz ją podpisać elektronicznie. Cała procedura może pójść tak sprawnie, że samochód odbierzesz już po 24. godzinach.

Auto dla start-upu

Twoja firma dopiero rusza, a potrzebujesz samochodu, który pozwoli Ci realizować cele przedsiębiorstwa? Uzyskanie finansowania nie zawsze będzie proste, bowiem leasingodawcy mogą postawić warunek – rozważymy Twój wniosek, ale po 3., 6. lub 12. miesiącach od rozpoczęcia działalności.

W VEHIS możesz liczyć na szybsze rozwiązanie sprawy. Możesz sfinansować samochód nawet wtedy, gdy Twój start-up istnieje jeden dzień.

Nowy czy używany samochód?

W ofercie VEHIS znajdziesz samochody dopasowane do różnych możliwości finansowych i potrzeb firmowych, od miejskich, przez dostawcze, po modele premium. Do wyboru masz 3000 ofert pojazdów.

Znalazłeś używany samochód w dobrej cenie, auto z drugiej ręki, które będzie pasować do profilu Twojej firmy lub ? Nie ma problemu. VEHIS oferuje także finansowanie pojazdów używanych do 5 lat. Ponadto, możesz też podpisać umowę dotyczącą samochodu, który będzie pochodził od innego dostawcy.

Brak limitu kilometrów i dodatkowych opłat

Wybór wynajmu długoterminowego może być wygodnym rozwiązaniem. Koszty związane z ubezpieczeniem, serwisowaniem czy wymianą opon będą wliczone w comiesięczną ratę.

Niestety, wiąże się to z ograniczeniami pod postacią limitu kilometrów, które możesz pokonać w trakcie trwania umowy. Musisz się również liczyć z ewentualnymi dodatkowymi kosztami na koniec umowy, związanymi z ponadnormatywnym zużyciem pojazdu. W przypadku finansowania VEHIS, nie ma takich obostrzeń. Możesz pokonać dowolny dystans w trakcie użytkowania samochodu. Nie musisz też się przejmować tabelą opłat i prowizji. Nie będą naliczane opłaty za zużycie auta.

Wsparcie serwisowe w cenie

Wybór między klasycznym leasingiem a wynajmem długoterminowym może sprowadzać się do kwestii wygody. Decydujesz o tym, czy samodzielnie dbać o dobry stan pojazdu, czy powierzyć to zadanie firmie wynajmującej. W leasingu VEHIS wsparcie serwisowe jest wliczone w cenę. Zdejmuje to z Ciebie obowiązek szukania odpowiedniego punktu i pamiętania o terminach przeglądów.

Mniej za ubezpieczenie samochodu

Koszt ubezpieczenia samochodu firmowego to jedna z istotniejszych kwestii, które przekładają się na miesięczną ratę. VEHIS stosuje rozwiązania, które mają na celu maksymalne obniżenie stawki za OC, AC i NNW. Przede wszystkim, koszt polisy za Twój samochód jest obliczany od wartości netto pojazdu. Innymi słowy, ubezpieczenie jest tańsze o VAT. Co to dla Ciebie oznacza? W zależności od wartości ubezpieczanego samochodu, Twoja polisa może być nawet o 20% tańsza. Co więcej, w przypadku polisy wieloletniej, będzie ona rozliczana jak polisa roczna. Przekłada się to na niższe miesięczne stawki za ubezpieczenie, w porównaniu ze standardowym ubezpieczeniem kilkuletnim. Dodatkowym atutem jest to, że VEHIS gwarantuje wysokość składki, mimo rosnących z każdym rokiem kosztów OC, AC i NNW. Częścią pakietu ubezpieczeniowego VEHIS jest też tzw. polisa GAP (Guaranteed Asset Protection). Zapewnia ona ochronę wartości pojazdu w czasie. W razie szkody całkowitej czy kradzieży, odzyskasz nawet 100% wartości fakturowej samochodu z dnia jego zakupu. Zabezpiecza Cię to przed ewentualną stratą finansową, bowiem standardowo ubezpieczyciel liczy koszt odszkodowania w oparciu o wartość pojazdu w dniu zdarzenia.

Zrób z autem to, co chcesz

Wybór między leasingiem a wynajmem sprowadza się też do tego, co się stanie z samochodem po zakończeniu umowy. W przypadku najmu standardową procedurą jest zwrot pojazdu. Możesz mieć opcję wykupu, ale kwota za samochód może być wysoka, zbliżona do wartości rynkowej auta. Z kolei powszechnym rozwiązaniem w leasingu jest właśnie wykup. Po zakończeniu umowy, płacisz wartość końcową zapisaną w umowie. Tak samo, jak w przypadku innych kwestii związanych z finansowaniem, również w tym przypadku oferta VEHIS łączy w sobie cechy leasingu oraz wynajmu długoterminowego. Po zakończeniu umowy do wyboru masz jedną z opcji:

·       wykupić pojazd po ustalonej wcześniej cenie,

·       rozłożyć kwotę wykupu na raty,

·       zwrócić samochód,

·       wymieć auto na inne.

Decyzji nie musisz podejmować od razu, przy składaniu podpisu na dokumentach. Możesz wybrać jedno z rozwiązań w dowolnym momencie trwania umowy. Co więcej, w każdej chwili możesz podjąć decyzję o wymianie lub zwrocie samochodu.

Najlepsze cechy leasingu i wynajmu

Oferta finansowania od VEHIS to połączenie tego, co najlepsze w klasycznym leasingu oraz wynajmie długoterminowym. Z jednej strony możesz liczyć na wygodę jak w najmie. Kwestie związane z ubezpieczeniem czy serwisem zostaną zdjęte z Twoich barków. Z drugiej strony, możesz cieszyć się większą elastycznością pod względem użytkowania samochodu, z którą kojarzy się standardowy leasing. Nie będziesz wyliczać, czy w danym miesiącu możesz jeszcze wybrać się w podróż służbową czy nie, żeby nie przekroczyć limitu kilometrów. VEHIS to prosty sposób na optymalizację kosztów firmowych i forma finansowania, która dopasowuje się do Ciebie, a nie Ty do niej.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]