Nadjeżdża nowy Tiguan

16 czerwca 2023
Nadjeżdża nowy Tiguan


Już jesienią tego toku zadebiutuje nowy Volkswagen Tiguan, który zbudowany będzie na platformie MQB – evo.Trzecia generacja tego popularnego także na polskim rynku SUV-a (od 2007 roku sprzedano na całym świecie  7,4 miliona sztuk tego auta) otrzyma m.in. nowo opracowany systemem aktywnej kontroli zawieszenia i reflektory matrycowe HD LED Matrix. W wersji z napędem hybrydowem plug-in będzie mógł przejechać na samym akumulatorze rekordowe  100 kilometrów.


Dzięki platformie MQB – evo można było zastosować w nowym Tiguanie różne rodzaje napędu: TDI, TSI, eTSI i eHybrid, czyli wysokoprężne silniki turbodoładowane, turbodoładowane benzynowe i benzynowe turbodoładowane w wersji mild hybrid i jako hybrydy plug-in. Nowością będzie możliwość ładowania akumulatora prądem stałym.Tiguan wejdzie na rynek z nowo opracowanym kokpitem i nowym systemem infotainment. Ekranem o przekątnej do 15 cali będzie można  sterować nawigacją, muzyką i klimatyzacją, będzie także możliwość ustawienia najczęściej używanych funkcji za pomocą przycisków szybkiego dostępu.Podobnie jak w modelach Volkswagen ID., tryby jazdy będą zmieniane za pomocą przełącznika po prawej stronie kolumny kierownicy. Obraca się go „do przodu” do pozycji D, aby jechać do przodu i „do tyłu” na R, aby jechać do tyłu, podczas gdy hamulec postojowy jest uruchamiany przez naciśnięcie boku przełącznika.

Nowy Tiguan SUV będzie  nieznacznie dłuższy od poprzednika a pojemność bagażnika wzrośnie  o 33 litry – do 648 litrów (do wysokości oparć tylnej kanapy).


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]