Nowy Opel Frontera pokazany w Stambule. Cena: 29 tys. euro

15 maja 2024
Nowy Opel Frontera pokazany w Stambule. Cena: 29 tys. euro


Nowy Opel Frontera świętował wczoraj swoją światową premierę w tureckiej metropolii, w Stambule. Samochód zaprezentował dziennikarzom dyrektor generalny marki Opel, Florian Huettl.Siedzący z przodu kierowca i pasażer w razie potrzeby mogą skorzystać z nowej opatentowanej funkcji siedzeń Intelli-Seats, która posiada szczelinę pośrodku zmniejszającą nacisk na kość ogonową. W bagażniku może zmieścić się ponad 450 litrów bagażu, a po złożeniu siedzeń nawet 1600 litrów.


Podczas prezentacji niemiecka marka ogłosiła także, że w nowym Oplu Frontera znajdzie się miejsce nie tylko dla pięciu osób; jest tak przestronny, że w przyszłości będzie dostępny także w wersji siedmiomiejscowej. Samochód ten jest  bliźniakiem Citroena C3 Aircross. Frontera jest dostępna w wersji hybrydowej z technologią 48 V lub w pełni elektrycznej. Frontera Hybrid oferuje 1,2-litrowy silnik benzynowy turbo o mocy 74 kW (100 KM), zaprojektowany specjalnie do wykorzystania w technologii hybrydowej. Pracuje on w połączeniu z silnikiem elektrycznym o mocy 21 kW (28 KM) i zelektryfikowaną sześciobiegową skrzynią biegów z podwójnym sprzęgłem, dzięki czemu zużycie paliwa i emisja CO2 są znacznie niższe w porównaniu z modelem z tradycyjnym napędem. Ponadto Frontera Hybrid będzie również dostępna z silnikiem 1.2 turbo o mocy 100 kW (136 KM).Dyrektor generalny marki Opel, Florian Huettl powiedział: „W tym roku obchodzimy 125-lecie rozpoczęcia produkcji samochodów w Oplu. 125 lat, podczas których zawsze szliśmy naprzód, oferując klientom innowacyjną, praktyczną i przede wszystkim przystępną cenowo mobilność. Nowy Opel Frontera jest tego doskonałym przykładem: niezwykle wszechstronny, przestronny i zelektryfikowany nasz nowy SUV przyciągnie nowe grupy klientów.”Pierwsza wersja Frontery zadebiutowała na rynku w 1991. Szybko zdobyła uznanie użytkowników dzięki wszechstronności i solidnej konstrukcji. Produkowana była w Hiszpanii w kilku wariantach nadwoziowych. Bogata była także oferta silników.Jednym z najważniejszych atutów Opla Frontery była jego zdolność do poruszania się w trudnym terenie. Model ten wyposażony był w zaawansowany na owe czasy system napędu na wszystkie koła, co sprawiało, że radził sobie zarówno na asfalcie, jak i poza utwardzonymi drogami.Opel Frontera Electric będzie kosztować od 29 000 euro.


Czytaj również: "Opel Frontera wraca. Jako elektryk".


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]