Unia Europejska kupiła polskiej drogówce nowe radiowozy

17 listopada 2023
Unia Europejska kupiła polskiej drogówce nowe radiowozy

Konkretnie dała na ten zakup 19 035 170,04 zł, natomiast budżet państwa polskiego dołożył 3 359 147,66 zł.Radiowozy te, w nowym oznakowaniu, to 83 Skód Scala i 17 Skód Superb w wersji  liftback  z napędem na cztery koła dotychczasowej generacji. Przypomnij naszym czytelnikom, że jest już nowy model Superb. Pisaliśmy o tej premierze TUTAJ.

 

Superb wyposażone są w 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 280 KM z automatyczną skrzynią DSG. W tej wersji pojazd rozpędza się do 100 km/h w 5,3 sekundy. Są zatem szybsze od policyjnych beemek.Zdecydowanie mniejsza Scala wyposażona jest w silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra o mocy 150 KM. Pojazd ten także wyposażono w automatyczną skrzynię biegów DSG.Wszystkie te radiowozy wyposażone będą w laserowe mierniki  prędkości z rejestracją obrazu, które umożliwiają precyzyjne wykonanie pomiaru z większej odległości, a także podanie sygnału do zatrzymania z odpowiednim wyprzedzeniem. Ostrzegawczych sygnałów błyskowych  nowe policyjne Skody będą miały trzy razy więcej niż dotychczas – zamiast 10 dostaną po 30 lamp LED.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 2 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]