Volkswagen Tiguan trzeciej generacji. W sprzedaży w pierwszym kwartale 2024 roku

19 września 2023
Volkswagen Tiguan trzeciej generacji. W sprzedaży w pierwszym kwartale 2024 roku

Dzisiaj odbyła się światowa premiera nowego Volkswagena Tiguana. To już trzecią generacja bestsellera koncernu z Wolfsburga.Tiguan (zdjęcia tego samochodu znajdziesz TUTAJ) to obecnie jeden z najpopularniejszych modeli Volkswagena na świecie. Od debiutu w 2007 roku tego kompaktowego SUV-a wybrało ponad 7,6 miliona nabywców.


Nowy model trafi do dealerów już w pierwszym kwartale 2024 roku. Nowe napędy hybrydowe, zasięg w trybie elektrycznym około 100 km, ładowanie AC szybsze we wszystkich wersjach eHybrid, a ładowanie DC będzie po raz pierwszy możliwe w standardzie.Na nowo zaprojektowany cyfrowy kokpit oparty na MIB4, modułowej matrycy informacyjno-rozrywkowej czwartej generacji, oferuje najwyższy poziom informacji oraz zapewnia cyfrowe usługi i aplikacje.  Ponadto nowe systemy, takie jak funkcja masażu pneumatycznego przednich siedzeń czy reflektory matrycowe IQ.LIGHT HD – zastosowane po raz pierwszy w Tiguanie – wywodzące  się z  modelu Touarega.  Nowa adaptacyjna kontrola podwozia DCC Pro optymalizuje komfort i dynamikę. Najnowsza generacja Park Assist automatyzuje wjazd i wyjazd z miejsc parkingowych.  Ten kompaktowy SUV ma nowy design.Szczególnie rzucającym się w oczy elementem jest przód pojazdu z bardzo płaskimi reflektorami LED i poziomymi pasami pokrytymi szkłem. Otwory w osłonie chłodnicy znajdują się teraz po zewnętrznych stronach zderzaka, a kurtyny powietrzne zapewniają optymalne prowadzenie powietrza. Dzięki temu współczynnik oporu powietrza poprawił się z 0,33 do 0,28. Z tyłu oczywiście pasek światła LED.Dzięki nowej platformie MQB evo w Tiguanie można zastosować różne typy napędów. Na przykład dostępne będą silniki benzynowe z turbodoładowaniem (TDI), silniki benzynowe z turbodoładowaniem (TSI), silniki benzynowe z turbodoładowaniem (eTSI) i systemy hybrydowe typu plug-in (eHybrid), które będą oferowane wyłącznie w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów (DSG).


 Podobnie jak w Volkswagenie ID. i nowym Passacie kombi zmiana biegu będzie odbywała się za pomocą przełącznika na kolumnie kierownicy, umieszczonego po prawej stronie kierownicy.  Wszystkie wersje nowego Tiguana posiadają dodatkowo łopatki za kierownicą.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]