Ważne zmiany dla kierowców jeżdżących autostradami

1 lipca 2023
Ważne zmiany dla kierowców jeżdżących autostradami

Od 1 lipca bezpłatne są dwa odcinki autostrad zarządzanych przez państwo:  A2 Konin-Stryków oraz A4 Wrocław-Sośnica. To już wiadomo. Ale nową informacją jest to, że w weekendy autostrada A1 od Torunia do Pruszcza Gdańskiego również będzie bezpłatna, choć czasowo.


To powtórzenie pomysłu sprzed 9 lat, kiedy to w weekendy, aby zapobiec korkom przed bramkami, przejazd tą trasą był za darmo dla kierowców.


Zawieszenie poboru opłat na wspomnianym  odcinku obowiązuje od północy z 30 czerwca na 1 lipca do poniedziałku 3 lipca 2023 r. do godziny 12.00, a także w kolejne weekendy lipca i sierpnia od godziny 12.00 w piątki do godziny 12.00 w poniedziałki. Wyjątkiem będzie tzw. długi weekend sierpniowy - bezpłatne przejazdy będą obowiązywały wtedy od godz. 12 w piątek 11 sierpnia do środy 16 sierpnia do godz. 12.00. Także w pierwszym weekendzie września pobór opłat na odcinku Toruń - Pruszcz Gdański będzie zawieszony


Koszty przejazdów bezpłatnymi odcinkami polskich autostrad przejdą zatem na wszystkich podatników.


Autostrady za darmo? W gruncie rzeczy nie ma się z czego cieszyć - napisał nasz felietonista Clacosn. Jego tekst o tym TUTAJ.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]