80-letni kierowca Q7 zabił na przejściu dwie kobiety

4 stycznia 2024
80-letni kierowca Q7 zabił na przejściu dwie kobiety

Wczoraj około godziny 17.20 w Częstochowie na ul. Legionów (na wysokości ul. Hallera) w kierunku na Srocko doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia.

 


Według wstępnych ustaleń policji  80-letni kierowca Audi Q7 potrącił na oznakowanym i oświetlonym przejściu dla pieszych dwie kobiety – 33-latkę i 45-latkę. Niestety, pomimo akcji ratunkowej nie udało się ich uratować, zmarły na miejscu zdarzenia.

 

***

Seniorzy, którzy zdobyli lata doświadczenia za kierownicą, często czerpią z tego korzyści podczas prowadzenia. Ich umiejętności są bardziej wypracowane, reakcje bardziej przemyślane, a świadomość otoczenia bardziej rozwinięta. Statystyki wskazują, że doświadczenie może być kluczowym elementem przyczyniającym się do bezpieczeństwa seniorów na drodze.


Jednakże, wraz z wiekiem pojawiają się pewne wyzwania zdrowotne, które mogą wpływać na zdolność do prowadzenia samochodu. Problemy ze wzrokiem, słuchem, czy reakcjami fizycznymi mogą stanowić potencjalne zagrożenie. Zapowiadane  obowiązkowe badania zdolności kierowców seniorów przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]