Audi Q8. Udoskonalone

7 września 2023
Audi Q8. Udoskonalone

Odświeżenie, udoskonalenie, odmłodzenie, wzbogacenie. Tak przedstawiane jest nowe, choć wciąż takie same jak do tej pory Audi Q8.

 


Co więc zmieniło się w flagowym SUV-ie Audi?  Teraz cyfryzacja pozwala na indywidualizację świateł przednich i tylnych. Q8 wyposażone jest teraz w reflektory HD Matrix LED i w światła laserowe jako dodatkowe światła drogowe.

 

Reflektory te posiadają cyfrowe światła do jazdy w dzień i możliwość wyboru sygnatury świetlnej. Cyfrowe tylne światła OLED też są z czterema wzorami do wyboru.


Pojawiają się też nowe felgi, kolory, dekoracyjne wstawki i fotele z kontrastowymi przeszyciami.


Ośmiokątna osłona chłodnicy (Singleframe), otrzymała pionowe  wstawki. W podstawowej wersji nadwozia wstawki te mają kształt łzy, a w pakiecie S line i w wersji SQ8 TFSI, mają kształt litery L. Nico inne są w nowym Q8 wloty powietrza oraz rury wydechowe.Gamę jednostek napędowych otwiera 45 TDI quattro: 3-litrowy diesel rozwijający moc 170 kW (231 KM) i zapewniający 500 niutonometrów momentu obrotowego dostępnego w zakresie od 1500 do 3000 obrotów/min. 100 km/h Audi Q8 45 TDI osiąga w 7,1 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 226 km/h.

 


Następną jednostką w gamie jest 50 TDI quattro - mocniejsza wersja rozwijająca 210 kW (286 KM) i 600 niutonometrów momentu obrotowego. Dzięki temu, duży SUV przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,1 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 241 km/h.


Pod maską Audi Q8 55 TFSI pracuje 6-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności skokowej trzech litrów z bezpośrednim wtryskiem, który wytwarza 250 kW (340 KM). W szerokim zakresie od 1370 do 4500 obr./min., rozwija on maksymalny moment obrotowy 500 niutonometrów. Turbodoładowany silnik benzynowy rozpędza Audi Q8 od 0 do 100 km/h w 5,6 sekundy. Ograniczona elektronicznie prędkość maksymalna to 250 km/h.

Model SQ8 TFSI bazuje na silniku 4.0 TFSI o mocy 373 kW (507 KM) i momencie obrotowym 770 niutonometrów z 8-biegową skrzynią tiptronic i stałym napędem na cztery koła quattro. Silnik ten rozpędza SQ8 TFSI do 100 km/h w 4,1 sekundy, a prędkość maksymalna jest w nim elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]