Czy brud konserwuje?

19 maja 2023
Czy brud konserwuje?

Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów. Czasami słychać opinie, że… brud konserwuje. Ale to nie jest prawda. Zatem, czy warto myć samochody?


Tak, warto regularnie myć samochody i to z kilku powodów. Przede wszystkim, czysty samochód prezentuje się lepiej i sprawia, że czujemy się z nim bardziej komfortowo. Odpowiednia pielęgnacja nadaje pojazdowi schludny wygląd, a także może wpływać na jego wartość rynkową, zwłaszcza w przypadku sprzedaży lub wymiany.


Po drugie, regularne mycie samochodu jest istotne dla utrzymania jego kondycji i ochrony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Brud, kurz, osadzające się zanieczyszczenia, ślady ptasich odchodów i owadów mogą uszkodzić lakier i powodować korozję. W szczególności substancje chemiczne, takie jak sól stosowana do odladzania dróg w okresie zimowym, mogą powodować poważne uszkodzenia karoserii, jeśli nie zostaną regularnie usunięte poprzez mycie.Dodatkowo, regularne mycie samochodu może zapobiegać gromadzeniu się brudu na elementach mechanicznych, takich jak hamulce, zawieszenie i silnik. Brud i osadzające się zanieczyszczenia mogą wpływać na wydajność i działanie tych elementów, co może prowadzić do większych problemów i kosztownych napraw w przyszłości.


Pamiętaj jednak, że ważne jest stosowanie odpowiednich środków czyszczących i metod mycia, aby uniknąć uszkodzeń lakieru lub innych powierzchni samochodu. Należy również pamiętać, że zbyt częste mycie samochodu, zwłaszcza przy użyciu agresywnych środków czyszczących, może prowadzić do uszkodzenia powłoki ochronnej lakieru.


Podsumowując, regularne mycie samochodu jest zalecane, aby utrzymać jego czystość, estetykę, kondycję mechaniczną i wartość rynkową. Pamiętaj jednak o odpowiednich środkach czyszczących i metodyce, aby chronić powierzchnie samochodu.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]