Jak używać klimatyzację w samochodzie?

17 lipca 2023
Jak używać klimatyzację w samochodzie?

Klimatyzacja w samochodzie. Trudno sobie wyobrazić jej brak. Historia tego przydatnego urządzenia jest długa i ciekawa. Pierwsze samochody z fabryczną klimatyzacją pojawiły się w latach 40. XX wieku. Jeden z pierwszych producentów, który wprowadził klimatyzację w swoich samochodach, to Packard w 1939 roku. Jednak technologia ta nie była jeszcze powszechnie stosowana, dostępna była tylko w luksusowych modelach.


W latach 50. i 60. XX wieku klimatyzacja w samochodach zyskała na popularności i stała się bardziej dostępna w różnych markach i modelach. Obecnie jest standardowym wyposażeniem większości samochodów, a wiele starszych samochodów można wyposażyć w systemy klimatyzacji jako opcję dodatkową. Ale czy taką jaką widzimy na filmie? Niekoniecznie.
A jak używać klimatyzacji w samochodzie? Poniżej krótka instrukcja.


1.   Wybierz odpowiedni tryb: większość samochodów jest wyposażona w różne tryby pracy klimatyzacji, takie jak chłodzenie, ogrzewanie, nawiewanie powietrza zewnętrznego lub recyrkulowanego. Wybierz tryb, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom i warunkom atmosferycznym.

2.   Ustal odpowiednią temperaturę: skonfiguruj temperaturę w samochodzie na poziomie, który zapewni ci komfort podczas podróży..

3.   Dostosuj rozkład powietrza: wybierz, czy chcesz, aby powietrze było kierowane na przednią szybę, na nogi, w kierunku pasażera lub na wszystkie dostępne ustawienia. Ustawienia rozkładu powietrza mogą być regulowane za pomocą pokręteł, przycisków lub suwaków na panelu sterującym.

4.   Korzystaj z recyrkulacji powietrza: w przypadku silnych zapachów lub gdy zewnętrzne powietrze jest zanieczyszczone.

5.    warto włączyć tryb recyrkulacji powietrza. Tryb ten zamyka dopływ powietrza z zewnątrz i cyrkuluje tylko powietrze wewnątrz samochodu.

6.   Nie przesadzaj z ustawieniami. Zbyt niska temperatura wewnątrz auta to pewne przeziębienie. Różnica pomiędzy temperaturą na zewnątrz a w srodku auta nie powinna być wieksza niż 5-8 stopni Celsjusza.

7.   Zadbaj o konserwację: regularnie sprawdzaj stan i czyszcz filtrow powietrza w samochodzie, aby zapewnić prawidłowe działanie klimatyzacji. Brudne filtry mogą ograniczać przepływ powietrza i jakość chłodzonego powietrza.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]