2000 zł. Oburzenie za mandat za wjazd na przejazd kolejowy. „Przecież zapory były otwarte!”

13 listopada 2023
2000 zł. Oburzenie za mandat za wjazd na przejazd kolejowy. „Przecież zapory były otwarte!”

Dwie sekundy kosztowały tą panią 2000 złotych


Nie zastosowała się do sygnalizatora nadającego czerwone światło na przejeździe kolejowym. Otrzymała mandat w wysokości 2000 złotych. Film przedstawiający to zdarzenie i postawę policjanta zbulwersował czytelników (TUTAJ). Niesłusznie.
Przypominamy, że pomimo, iż zapory podnoszą się z kilkunastosekundowym wyprzedzeniem względem nadawania sygnału zakazującego wjazdu na przejazd, to czerwone światło nadal zabrania kierującym wjazdu na ten przejazd. Ruszysz za szybko, pomimo, że zapory są już podniesione, dostaniesz mandat.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]