BMW +19-lat + drift = 3000 zł

22 listopada 2023
BMW +19-lat + drift = 3000 zł

Drifting samochodem to jedna z najbardziej ekscytujących i wymagających form jazdy. Nie jest to jednak łatwe zadanie, ponieważ wymaga precyzji, umiejętności i zrozumienia charakterystyki danego pojazdu.



Drift to sztuka kontrolowanego poślizgu pojazdu, zwykle wykonywanego w kontrolowany sposób na zakrętach. Kluczowym elementem jest umiejętne balansowanie pojazdem, kontrolowanie gazu, hamulca i kierownicy, aby utrzymać kontrolę nad samochodem.

Nie da się ukryć, że kierowca, którego jazdę możesz zobaczyć na filmie jako takie umiejętności ma. Ale na Boga… na rodzie, w ruchu publicznym tego się nie robi. A jak się robi, to trzeba liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Taki drifting na rodzie urządził sobie młody kierowca BMW. Jego jazdę, a raczej popis zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Nagranie trafiło na policję z Biura Ochrony Wizyjnej z Zielonej Góry.  

 

Gdy film dotarł do funkcjonariuszy ruchu drogowego, policjanci pojechali z wizytą do młodego driftera. Okazało się, że autorem tych manewrów jest 19-latek, który posiada prawo jazdy zaledwie od roku.

Nie spodziewał się, że jego ryzykowane manewry zostaną uwiecznione przez kamery, a konsekwencje lekkomyślności będą go drogo kosztować.

Za swoje zachowanie 19-latek został ukarany mandatem w wysokości 3000 złotych.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]