Ferrari (144 km/h), Tesla 227 km/h i rowerzystka z Ukrainy

9 października 2023
Ferrari (144 km/h), Tesla 227 km/h i rowerzystka z Ukrainy

To się dzieje naprawdę na polskich drogach. Bardzo szybkie  Ferrari, 227 km/h w zabudowaniach Teslą, rowerem na obwodnicy.

2,5 tysiąca złotych, 15 punktów i utrata prawa jazdy - to cena, którą musiał zapłacić 44-latek, który znacznie przekroczył prędkość. Jadący Ferrari mężczyzna jechał o 74 km/h za szybko...

Do zdarzenia doszło na jednej z częstochowskich ulic. Kiedy policjanci dokonali pomiaru prędkości czerwonego Ferrari, urządzenie pokazało 144 km/h.

***

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji pochwalili się „ustrzeleniem” bardzo szybkiego „elektryka”. Kierowca Tesli Model X w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h jechał… 227 km/h.


Zabrano mu prawo jazdy na 3 miesiące, dostał 15 punktów karnych i musi zapłacić 2500 złotych.


***


Policjanci jadąc obwodnicą, na wysokości Trasy Kaszubskiej zauważyli jadącą pod prąd kobietę. Okazało się, że 26-letnia obywatelka Ukrainy jechała na rowerze z Gdańska Osowej i chciała dojechać do Gdyni.

Dostała ogromny mandat -  5 tys. zł.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]