Intruz na trasie szybkiego ruchu, czyli karkołomna eskapada do Bytomia

20 kwietnia 2023
Intruz na trasie szybkiego ruchu, czyli karkołomna eskapada  do Bytomia

Hulajnogi to coraz bardziej popularny środek transportu. Aby korzystanie z nich było bezpieczne dla użytkownika oraz innych uczestników ruchu drogowego trzeba przestrzegać zasad.Hulajnogi traktowane są bowiem  tak samo jak rowery i inne pojazdy na drodze. Należy zatem przestrzegać wszystkich przepisów drogowych, takich jak prędkość, sygnalizacja skrętu, omijanie innych pojazdów itp. Należy zwracać uwagę na innych uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych, rowerzystów i kierowców samochodów. Trzeba również uważać na zmiany sytuacji na drodze, takie jak skrzyżowania, chodniki i przejścia dla pieszych.

I co istotne należy wybierać ulice i  drogi, które są bezpieczne dla jazdy na hulajnodze. Na pewno, w żadnym wypadku, nie wolno jeździć pod prąd (chyba, że odpowiednie znaki na to pozwalają) oraz po  drogach szybkiego ruchu czy autostradach. Nawet wtedy jak ucieknie na pociąg.


Nie wiemy, dlaczego wszystkie te zasady złamała pewna 45-latka. Jej zachowanie było tak kuriozalne, że aż trudno w to uwierzyć. A jednak…


W minioną niedzielę wieczorem pewien wybryk na Drogowej Trasie Średnicowej w Gliwicach zelektryzował kierowców. Wielu z nich zaczęło  dzwonić pod alarmowy numer 112, informując o kobiecie jadącej na hulajnodze elektrycznej…  pod prąd. W to miejsce udał się patrol policji, który szybko sprawczynię tej ekstremalnie niebezpiecznej a zarazem nietypowej sytuacji zlokalizował.
Kierująca hulajnogą nie reagowała jednak na polecenia zatrzymania. Policjanci postanowili zatem zablokować pas ruchu, którym poruszała się nietypowa użytkowniczka DTŚ radiowozem,  aby móc przechwycić kobietę. 

Okazało się to ani łatwe, ani bezpieczne. 45-latka porzuciła hulajnogę i zaczęła uciekać pieszo w stronę pasów szybkiego ruchu. Jej irracjonalne zachowanie zmusiło policjantów do siłowego zatrzymania uciekinierki. Prawdopodobnie uratowało jej to życie.


Kierująca hulajnogą okazała się mieszkanką jednego ze śląskich miast. Badania alkomatem wykazały, że była – o dziwo -  trzeźwa. Kobieta oświadczyła, że spóźniła się na ostatni pociąg i postanowiła skorzystać w Gliwicach z hulajnogi miejskiej, a celem jej karkołomnej eskapady miał być Bytom.


Policjanci prowadzą w związku z tym zdarzeniem czynności, które zapewne zakończą się skierowaniem sprawy do sądu.


Źródło: Komenda Miejska Policji w Gliwicach

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]