Jechał 28 km/h. Potrącił na przejściu 17-latka, który…

7 września 2023
Jechał 28 km/h. Potrącił na przejściu 17-latka, który…

Wszedł prosto pod samochód. Ale był na przejściu. Ale nie rozglądał się. Zasłaniał go bus. Kto więc w tym przypadku zawinił? Policja, która publikuje to nagranie nie odniosła się do tych wątpliwości.  Poinformowała tylko o zdarzeniu


Sytuacja miała miejsce około godziny  7:00, w Jabłoniu.  Na ul. T. Kościuszki. 17-latek wychodząc zza busa na oznakowane przejście dla pieszych zostaje potrącony przez kierowcę Volkswagena Passata.

Na szczęście chłopak nie odniósł poważnych obrażeń. Kierowca miał włączoną kamerkę, nagranie przekazał policjantom, aby przeanalizowali sytuację.


Potrącenie miało miejsce na wyraźnie oznakowanym przejściu dla pieszych - czyli tam, gdzie przepisy chronią pieszego w sposób szczególny. To oczywiste, że kierowca Passata powinien zachować w tym miejscu maksymalną uwagę. I wydaje się, że zachował. W chwili uderzenia w 17-latka jechał 28 km/h.


Nagranie pokazuje, że pieszy wychodząc zza busa, który bezpośrednio zaparkował za przejściem dla pieszych nie rozejrzał się będąc już na przejściu dla pieszych.


Zatem kto zawinił?

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]