Jeden zakręt i aż 29 punktów. Zdecydował telefon do policjantki

23 października 2023
Jeden zakręt i aż 29 punktów. Zdecydował telefon do policjantki


 Jeden zakręt i aż 29 punktów. Tyle właśnie uzbierał pewien kierowca, który busem z dziećmi wjechał pod prąd na drogę ekspresową S-7 i nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu Audi po czym zawrócił jadąc dalej pod prąd.


„Słyszałaś kierowca busem z chłopakami wjechał na S-7 pod prąd” taki telefon otrzymała jedna z policjantek iławskiej jednostki. Okazało się, że kierowca wiozący busem piłkarzy po meczu z Elblągu do Iławy pomylił zjazdy i wjechał pod prąd na drogę ekspresową. Jak ustaliła do Internetu trafiło również nagranie z kamerki samochodowej, które przedstawia tą niebezpieczną sytuację.W związku z powyższym zostało wszczęte postępowanie w związku z popełnieniem przez kierowcę szeregu wykroczeń. Jak się okazało 71 – latek kierujący busem, którym jechali piłkarze z trenerem nie zastosował się do znaków „Nakazu jazdy prosto”, „Powierzchnia wyłączona z ruchu” a także nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierowcy Audi czym stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Mieszkaniec Iławy naruszył również zakaz zawracania na drodze ekspresowej i zakaz jazdy w kierunku przeciwnym niż wynikający ze znaku „Droga jednokierunkowa”. Mężczyzna usłyszał pięć zarzutów do których się przyznał.


71 – latek w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Suma punktów karnych, którą uzbierał podczas tej „pomyłki” to aż 29.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 2 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]