Kia wyprzedziła Skodę

13 czerwca 2023
Kia wyprzedziła Skodę

Instytut Samar przysłał nam podsumowanie sprzedaży nowych samochodów w pierwszych dziesięciu dniach czerwca. Jak wynika z analizy początek miesiąca nie był  najlepszy, co oczywiście nie stanowi jeszcze podstawy do oceny całego miesiąca, na którą przyjdzie nam jeszcze poczekać.


Niemniej jednak, liczba zarejestrowanych samochodów osobowych była  mniejsza i to o niemal 27% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Nieco mniejszy spadek, który wyniósł 13, 5% zanotowały marki premium.


Biorąc pod uwagę pozycję poszczególnych marek na liście rankingowej widać pewne przetasowania. Na ocenę jednak za wcześnie, gdyż ranking w kolejnych dniach może zdecydowanie się zmienić.  Niemniej jednak, co warto podkreślić, na drugiej pozycji w rankingu mamy Kię, a na trzeciej Skodę. Lider pozostaje bez zmiany i jak można się domyślać, jest nim Toyota.


Poza nielicznymi wyjątkami, większość marek zanotowała spadek liczby rejestrowanych aut. W pierwszej dziesiątce jedynie Kia i Lexus zamykający stawkę uzyskały wynik pozytywny. W przypadku pozostałych marek spadki oscylowały od, 4,24% w przypadku Audi, do 57,05% w przypadku Dacii. W pierwszej dziesiątce wciąż mamy 4 marki premium.


Poniżej tabelka pokazująca rejestrację nowych samochodów w pierwszych 10 dniach czerwca.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]