Lojalności do marki? Po pandemii jest już mniejsza

3 października 2023
Lojalności do marki? Po pandemii jest już mniejsza

Jak wynika z opublikowanego kilka dni temu badania J.D. Power 2023 U.S. Automotive Brand Loyalty Study, w miarę jak zapasy i sprzedaż nowych pojazdów w Stanach Zjednoczonych wracają do poziomu sprzed pandemii, coraz więcej kupujących nowe samochody decyduje się na rezygnację z lojalności wobec do tej pory ulubionej marki.

 

„Wraz ze wzrostem dostępności pojazdów i zwiększeniem możliwości wyboru dla konsumentów, w tym roku spadła lojalność wśród marek jako całości” – powiedział Tyson Jominy, wiceprezes ds. danych i analiz w J.D. Power. „Teraz konsumenci chcą zasiąść za kierownicą czegoś innego i nie pozostają już tak lojalni wobec marki jak w latach ubiegłych”.

 

Porsche już drugi rok z rzędu zajmuje najwyższe miejsce wśród właścicieli samochodów marek premium, ze wskaźnikiem lojalności na poziomie 56,8%. Drugie miejsce zajmuje Mercedes-Benz (50,5%).

 

Volvo zajmuje najwyższe miejsce wśród właścicieli SUV-ów marek premium ze wskaźnikiem lojalności na poziomie 56,5%. Na drugim miejscu znajduje się BMW (56,1%).

 

Toyota drugi rok z rzędu zajmuje najwyższe miejsce wśród właścicieli samochodów marek budżetowych, ze wskaźnikiem lojalności na poziomie 60,0%. Drugie miejsce zajmuje Honda (55,0%).

 

Subaru zajmuje najwyższe miejsce wśród właścicieli SUV-ów marek budżetowych ze wskaźnikiem lojalności na poziomie 61,1%. Na drugim miejscu znajduje się Toyota (60,5%).

 

Ford drugi rok z rzędu zajmuje najwyższe miejsce wśród właścicieli samochodów ciężarowych, ze wskaźnikiem lojalności na poziomie 64,6%, co stanowi najwyższy wskaźnik lojalności w badaniu. Na drugim miejscu znajduje się Toyota (60,4%).

 

Obliczenia badania na rok 2023 opierają się na danych transakcyjnych od września 2022 r. do sierpnia 2023 r.

 

J.D. Power od 50 lat analizuje rynek motoryzacyjny, a od pięciu lat przeprowadza specjalistyczny ranking lojalności klientów wobec marek. Analitycy korzystają z danych Power Information Network, aby sprawdzić, czy właściciel zakupił tę samą markę po zamianie obecnego pojazdu na nowy.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]