MG czyli "Morris Garages"

27 maja 2024
MG czyli "Morris Garages"

MG to brytyjska marka samochodów o bogatej historii. "Morris Garages", to nazwa warsztatu samochodowego założonego w 1924 roku przez Williama Morrisa w Oksfordzie.Pierwotnie firma specjalizowała się w tuningu i modyfikacjach samochodów marki Morris, jednak szybko zyskała popularność dzięki własnym modelom sportowym.

W 1923 roku Morris przejął kontrolę nad produkcją i sprzedażą samochodów Morris. Wkrótce potem, w 1924 roku, powstała marka MG, zainicjowana przez Morrise'a oraz jego przyjaciela Cecil'a Kimbera, który był entuzjastą sportów motorowych. Kimber został dyrektorem generalnym i głównym projektantem firmy, nadając MG charakterystyczny sportowy charakter.


Pierwszym modelem MG był MG 14/28, który został zaprezentowany w 1924 roku. Następnie firma zyskała uznanie dzięki takim modelom jak MG Midget i MG T-Series, które stały się ikonami w świecie sportowych samochodów.W okresie międzywojennym MG odnosiło sukcesy zarówno w wyścigach samochodowych, jak i w sprzedaży samochodów. Po II wojnie światowej MG kontynuowało produkcję sportowych modeli, takich jak MGA, MGB oraz kultowy model MG Midget.W kolejnych dekadach marka MG przechodziła różne przemiany, w tym zmiany właścicieli i kierunku rozwoju. W 2005 roku MG Rover Group, ówczesny właściciel marki, ogłosił upadłość, co zagroziło dalszej egzystencji MG. Jednakże w 2007 roku chińska firma motoryzacyjna Nanjing Automobile Group przejęła prawa do marki MG oraz do jej aktywów.

Obecnie MG Motor jest częścią grupy SAIC Motor Corporation Limited, chińskiego giganta motoryzacyjnego. Od momentu przejęcia przez SAIC, MG skoncentrowało się na rozwijaniu gamy samochodów spalinowych, elektrycznych i hybrydowych. W 2020 roku MG zostało oficjalnie wprowadzone na rynek europejski z elektrycznym modelem MG ZS EV, który zyskał popularność jako przystępna cenowo opcja w segmencie samochodów elektrycznych.Samochody MG dostępne są  od niedawna również w Polsce. To na razie trzy modele: elektryczny hatchback (MG 4), SUV (MG HS) oraz crossover (MG ZS). A na naszych zdjęciach prezentujemy samochody MG pokazywane na zakończonym niedawno salonie samochodowym w Genewie.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]