Nie opanował Mustanga. Cały czas dodawał gazu

29 marca 2024
Nie opanował Mustanga. Cały czas dodawał gazu

W niedzielę 24 marca br.  przed godziną 16:00 patrol czeskiej  policji drogowej został wezwany do kraksy z udziałem dwóch pojazdów osobowych, do którego doszło w Hradcu Králové na skrzyżowaniu ulic Akademika Bedrny i Pilnáčkova.


Zderzyły się tam dwa samochody: Ford Mustang i Renault Mégane. Uszkodzony został również znak drogowy. Policjanci poddali obu kierowców badaniu alkomatem. Wynik testu 55-letniego kierowcy Megane był negatywny, ale wynik testu 50-letniego kierowcy Mustanga wykazał, że w wydychanym powietrzu miał ponad pół procent alkoholu.  Okazało się, że nigdy nie posiadał on prawa jazdy.


Na podstawie nagrań z kamer, policja ustaliła, że ​​kierowca Mustanga wjechał na czerwonym świetle zajeżdżając drogę Mégane. Na dodatek z powodu nadsterowność Mustanga, wjechał na trawnik, gdzie minął znak drogowy „Zakaz wjazdu dla rowerzystów”. Następnie, wciąż w  poślizgu, dodając gazu zamiast hamować, uderzył w tył Renaulta.Okazało się, że pięćdziesięcioletni mężczyzna, na urodziny dostał prezent w postaci szkolenia jazdy samochodem sportowym. Pierwotnie miał jechać, obok instruktora jako pasażer, aby poznać zasady prowadzenia takiego auta. Nim wsiadł do auta, przy obiedzie wypił piwo i kieliszek rumu.  W trakcie jazdy zaproponowano mu, aby usiadł za kierownicą Forda. Efekt widać na filmie.


Jak informuje czeska policja, skąd pochodzą te informacje i film, 50-latek dopuścił się jednocześnie 4 wykroczeń – przejechania na czerwonym świetle, przekroczenie dozwolonej prędkości, jazdy bez prawa jazdy oraz jazdę po spożyciu alkoholu. Sprawa oczywiście trafiła do sądu.


Straty w sprzęcie to 200 tys. czeskich koron (ponad 35 tys. zł) w Mustangu i 50 tys. w Megane.

 

 

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]