Nissan na lodzie

5 marca 2024
Nissan na lodzie

W pięknych a jednocześnie surowych i oblodzonych terenach Finlandii Nissan zorganizował prezentację  technologii napędu na wszystkie koła, opracowanej z myślą o zelektryfikowanych układach napędowych – e-4ORCE.

Dwa modele, X-Trail e-POWER e-4ORCE i elektryczna ARIYA e-4ORCE sprawdzane były na oblodzonych drogach, a także na zamarzniętym jeziorze.

Przypomnijmy, że w Nissanie X-Trail układ dwóch silników elektrycznych oferuje łączną moc 157 kW (213 KM): silnik umieszczony na przedniej osi ma moc 150 kW (moment obrotowy 330 Nm), a jednostka zamontowana na tylnej osi – 100 kW (moment obrotowy 195 Nm), co zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 5 sekund. Układ przekazuje siłę napędową na tylną oś 10 tys. razy szybciej niż mechaniczny system napędu na cztery koła.

Z kolei ARIYA e-4ORCE dysponuje łączną mocą 225 kW (306 KM) i generuje moment obrotowy o wartości aż do 600 Nm, co przekłada się na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 575 sekundy.

Oba modele wyróżniają się pewnym prowadzeniem i zwrotnością we wszystkich warunkach drogowych, zapewniając jednocześnie dynamiczną i płynną jazdę.vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]