Policja w Austrii skonfiskowała dwa samochody i motocykl. Jedno auto było Polaka

6 maja 2024
Policja w Austrii skonfiskowała dwa samochody i motocykl. Jedno auto było Polaka

Tym razem mamy informację z policji w Austrii. 4 maja br. późnym wieczorem samochód o polskich numerach rejestracyjnych na ograniczeniu prędkości do 30 km/h jechał aż o 82 km/h za szybko.  


Zdarzenie miało miejsce w Schönbergu, tuż przed punktem poboru opłat na autostradzie A13. W tym miejscu ograniczenie prędkości wynosi 30 km/godz., a Polak jechał… 112 km/h.


45-letni kierowca tego auta został zatrzymany przez policję, a ta nie patyczkowała się, tylko ukarała Polaka srogą karą. Nie tylko zabrano mu prawo jazdy, ale także… skonfiskowano samochód.


To efekt nowych przepisów, które w Austrii obowiązują od 1 marca br. Za znaczne przekroczenie prędkości, a to miało miejsce w przypadku jazdy Polaka, kierowca może stracić nie tylko prawo jazdy ale i… samochód.


Tego samego dnia policja z Tyrolu skonfiskowała również samochód 51-letniemu Austriakowi, który w gminie Aschau jechał o 76 km/h za szybko.


Swój motocykl stracił zaś 27-letni obywatel Austrii, który swoim jednośladem w miejscowości w Kirchbichl jechał 208 km/h.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]