Nissan Qashqai e-POWER Black Edition. Nieco mroczny design

29 stycznia 2024
Nissan Qashqai e-POWER Black Edition. Nieco mroczny design

Nissan Qashqai to bardzo dobrze oceniany przez użytkowników crossover, który oferuje połączenie stylowego wyglądu, praktyczności, zaawansowanych technologii i przyjemności z jazdy. Jeśli szukasz samochodu, który jest zarówno funkcjonalny, jak i atrakcyjny, Qashqai może być interesującą opcją. Teraz pojawia się w nowej wersji: e-POWER Black Edition.

Po wprowadzeniu w ubiegłym roku napędu o nazwie e-POWER (na czym on polega piszemy poniżej)  Nissan opracował dla Qashqaia, limitowaną wersję tego kultowego crossovera.  Czym różni się Black Edition od „normalnej” wersji? Przede wszystkim wyglądem. Może występować w trzech kolorystycznych opcjach: białej (Pearl White) lub szarej (Ceramic Grey) z czarnym dachem oraz czarnej (Black Metallic), łączonejz  dachem. Każda ta wersja ma czarne, pięcioramienne obręcze kół.

Ciekawym detalem tej wersji o nieco mrocznym designie są nakładki na progi z podświetlanym napisem „Qashqai”, który ukazuje się po otwarciu drzwi.

Już w wyposażeniu standardowym jest pakiet zimowy, czyli podgrzewanie foteli, kierownicy i szyby przedniej, a .dodatki płatne to system wspomagania kierowcy – ProPILOT Assist z Navi-Link, wyświetlacz projekcyjny pokazujący najważniejsze informacje na szybie, a także diodowe oświetlenie, w tym adaptacyjne światła drogowe, dopasowujące kształt wiązki światła w zależności od warunków.  Elementem tego pakietu jest także bezprzewodowa ładowarka do telefonów. Można również dokupić  relingi dachowych oraz panoramiczny dach.

Przypomnijmy jednak na czym polega największy atut Qashqaia e-POWER. Jego jedynym źródłem napędu kół jest silnik elektryczny, który pozwala uzyskać wrażenia z jazdy porównywalne z samochodem elektrycznym. Trzycylindrowy, turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra i mocy 158 KM ze zmiennym stopniem sprężania wytwarza energię, która może zostać przekazana przez falownik jako energia elektryczna do akumulatora, silnika elektrycznego lub do obydwu jednocześnie, zależnie od zapotrzebowania wynikającego z warunków jazdy.

Na polskim rynku dostępnych będzie jedynie 150 sztuk Nissana Qashqai e-POWER w limitowanej edycji, a pierwsi klienci odbiorą swoje pojazdy już w sierpniu. Ceny zaczynają się od 180 050 zł.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]