„Samochód ładniej wygląda bez tablic”

10 listopada 2023
„Samochód ładniej wygląda bez tablic”

Nie wiadomo dlaczego kierowca Camaro dostał mandat w wysokości 200 zł, a kierowca Porsche w wysokości 500 zł.


Policjanci, a zapewne także wielu innych obserwatorów polskich realiów drogowych  od pewnego czasu obserwują dziwne zjawisko – kierujący samochodami, głównie tymi o bardziej sportowej linii - nie zakładają przednich tablic rejestracyjnych w swoich samochodach.


Tłumaczenia są dwa: „samochód ładniej wygląda bez tablic” oraz „w moim samochodzie nie ma miejsca przeznaczonego na tablicę”.Przykłady? Oto i one. Zielona Góra, ulica Wrocławska.  23-latek kierujący Chevroletem Camaro miał w swoim samochodzie przednią tablicę rejestracyjną przymocowaną na … magnesy. Tablica spadła przy policyjnym patrolu.


Dodatkowo szyby boczne od strony kierującego i pasażera były pokryte ciemną folią. Policjanci przy wykorzystaniu miernika do badania przepuszczalności światła w szybach sprawdzili, że szyby w Camaro przepuszczają jedynie 12% światła, a zgodnie z przepisami powinny przepuszczać 70%. 23-latek przy policjantach zerwał folię, a tablicę przymocował – to już tradycja - na trytytki. Otrzymał mandat w wysokości 200 złotych. Kilkadziesiąt minut później także w Zielonej Górze na ulicy Partyzantów policjanci zatrzymali Porsche, które także nie miało przedniej tablicy rejestracyjnej. Tłumaczenie kierującego? No jakżeby inaczej: „samochód ładniej wygląda”. Policjanci jednak nie mieli wyrozumiałości dla gustu kierującego. Nałożyli mandat w wysokości 500 złotych.


Nie wiadomo nam dlaczego kierowca Camaro dostał mandat w wysokości 200 zł, a kierowca Porsche w wysokości 500 zł. Czyżby policjanci kierowali się wartością tych samochodów?


Źródło zdjęć: KMP Zielona Góra

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]