Skoda Kodiaq 2024. To całkiem nowe auto

5 października 2023
Skoda Kodiaq 2024. To całkiem nowe auto

Wczoraj wieczorem w Berlinie odbyła się prasowa premiera nowej Skody Kodiaq, która zbudowana została na nowej platformie o nazwie MQB Evo.
To już druga generacja tego samochodu. Nowy Kodiaq urósł. Teraz mierzy 4758 mm długości (o 6 cm. więcej), 1864 mm szerokości i 1657 mm wysokości. Rozstaw osi to 2791 mm. Dzięki tym rozmiarom, większy jest także bagażnik – ma aż 910 litrów pojemności. To rekord w tym segmencie.  Siedmioosobowa wersja Kodiaqa ma bagażnik o pojemności  od 340 do 845 litrów.Inne ważne zmiany to całkowicie przeprojektowane wnętrze. Ten popularny SUV czeskiej marki otrzymał bardzo nowoczesne technologicznie pokrętła – Smart Dials, oraz dźwignię zmiany biegów montowaną na kolumnie kierownicy. Pojawia się także nowy cyfrowy kokpit z 12,9-calowym ekranem.

Karoseria również przeszła sporo modyfikacji. Wzorem BMW pojawia się podświetlany grill, nadkola są nieco „kwadratowe” a reflektory, w technologii Top Led Matrix mają inny, bardziej opływowy kształt.Pod maską  kilka nowych napędów, w tym wariant hybrydowy typu plug-in o zasięgu elektrycznym ponad 100 kilometrów.

Bazowa, czyli najtańsza  wersja nowej Skody Kodiaq ma 150-konny silnik TSI o pojemności 1500 ccm, z  układem miękkiej hybrydy połączony dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów DSG.


W nowym SUV-ie Skody w ofercie będą także silniki 2.0 TSI o mocy 204 KM i dwie odmiany 2-litrowego diesla: 150 lub 193-konnego.vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]