Taxi, obywatel Azerbejdżanu i policjant na urlopie

27 maja 2024
Taxi, obywatel Azerbejdżanu i policjant na urlopie

39-letni obywatel Azerbejdżanu prowadząc Toyotę Prius z oznaczeniem „Taxi” poruszał się „slalomem” ulicą Modlińską.


Zwróciło to uwagę aspiranta Wojciecha Chadaja, policjanta, który tego dnia korzystając z urlopu wybrał się do jednego ze sklepów. Widząc, jak auto przed nim jedzie od lewa do prawa postanowił zareagować. Po zajechaniu drogi podszedł do kierowcy i uniemożliwił dalsze prowadzenie pojazdu.


Na miejscu okazało się, że kierujący trzyma się za klatkę piersiową, w związku z czym na miejsce wezwał zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji. Niedługo po tym okazało się, że nie jest to przyczyna złego samopoczucia, a jedynie sprytny sposób na odwrócenie uwagi od faktycznego stanu, w którym się znajduje. Tym razem to się nie udało.Choć badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, że jest trzeźwy, to zarówno wywiad medyczny, jak i późniejszy test potwierdził jednoznacznie, że mężczyzna prowadził taksówkę będąc pod wpływem metamfetaminy.


Przybyli na miejsce policjanci w aucie 39-latka znaleźli  liczne dokumenty oraz karty płatnicze na inne nazwisko. Mężczyzna trafił do aresztu, a jego pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu.


39-latek niebawem usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz posługiwania się cudzym dokumentem.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]