Zabrakło wyobraźni, czy zwykła głupota?

2 maja 2023
Zabrakło wyobraźni, czy zwykła głupota?

Motocykliści. Zakręceni ludzie. Najczęściej fajni. Jeżdżą spokojnie, nie szaleją na drogach, nie przekręcają manetek na maksa, aby cały świat słyszał, że jadą. Kochają swoje jednoślady.


Ale tak jak wśród kierowców samochodów, wśród rowerzystów, wśród hulajnogowców (jest takie słowo?) tak i wśród motocyklistów są tacy, którzy lubią się popisywać. Takiego jednego widzimy właśnie na filmie.

Do zdarzenia nagranego przez przypadkowego kierowcę, a udostępnionego przez policję  doszło  w Bydgoszczy na ulicy Inwalidów.


Jadący wraz z pasażerem (pasażerką?) 21-latek, nie stosując się do zakazu wyprzedzania, wykonał ten manewr, jednocześnie gwałtownie przyspieszając, po czym stanął (nie wiemy celowo czy nie) na jednym kole. Efekt? Zrzucenie z motocykla pasażera (pasażerki?) i siebie a następnie przewróceniem się pojazdu. Motocykl, ślizgając się po jezdni, uderzył w samochód nadjeżdżający z naprzeciwka.Na szczęście nikomu nic się nie stało. Przeżyli, nie zostali inwalidami.


21-latek odpowie teraz przed sądem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym (kolizji), jazdę bez wymaganych uprawnień do prowadzenia tej kategorii pojazdu (tak, tak, nie miał stosownego prawa jazdy) oraz wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]