Zderzenie rowerzystki z trolejbusem. Kto zawinił?

11 października 2023
Zderzenie rowerzystki z trolejbusem. Kto zawinił?

Tylko w trzech miastach Gdyni, Tychach i Lublinie w komunikacji miejskiej jeżdżą trolejbusy czyli autobusy na prąd. W odróżnieniu jednak od  nowoczesnych elektrycznych pojazdów, które po prostu potrzebują ładowania, trolejbusy są ciągle zasilane – tak jak tramwaje - prądem. Składająca się z dwóch przewodów sieć trakcyjna ciągnie się nad ulicą a trolejbus wyposażony jest w pałąkowy odbierak prądu. I w taki właśnie pojazd, w Lublinie, wjechała pewna rowerzystka.

Do tego zdarzenia doszło w minioną środę przed godz. 15.00 na ul. Orkana w Lublinie. Młoda kobieta wjechała rowerem na oznakowane przejście dla pieszych wprost pod jadący pojazd miejskiej komunikacji. W wyniku zderzenia z trolejbusem cyklistka upadła na ziemię. Zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, ale na szczęście nic poważnego się jej nie stało.


Policja uznała, że sprawczynią kolizji była 24-latka. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zakwalifikowane jako spowodowanie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym otrzymała spory mandat, bo aż 1100 złotych.

Czy takie rozstrzygniecie policji uważasz za słuszne?


Obejrzyj film.vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]