Złombol po arabsku. Zakopiańska policja interweniuje

14 lipca 2023
Złombol po arabsku. Zakopiańska policja interweniuje

Polska jest atrakcyjnym miejscem także dla turystów z Bliskiego Wschodu. Niektórzy z nich przyjeżdżają do naszego kraju… samochodami. Najczęściej to stare, zdezelowane pojazdy w stylu polskiego złombola, które zapewne są oddawane na złom gdy dojadą do zaplanowanego miejsca na europejskiej trasie.


Od kliku lat popularnym miejscem dla kierowców takich samochodów jest Podhale. Niestety często kierowcy z Bliskiego Wschodu łamią przepisy ruchu drogowego. Tak było wczoraj na  popularnej „zakopiance”. 19-latek przekroczył dozwoloną prędkość. Jechał zdecydowanie za szybko - w rejonie przejścia dla pieszych w miejscowości Biały Dunajec jechał z prędkością… 108 km/h. Na dodatek młody kierowca z Bliskiego Wschodu nigdy nie posiadał prawa jazdy.Ostatecznie kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem 19-latka. Dzisiaj w trybie przyspieszonym odpowie przed sądem za swoje zachowanie. Grozi mu grzywna w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na terenie Polski od 6 miesięcy do 3 lat.Kolejny kierowca z Bliskiego Wschodu zatrzymany został przez policjantów zakopiańskiej drogówki po tym jak zrobił sobie przejażdżkę po Krupówkach. W tym przypadku grzywna może wynieść nawet 5000 złotych.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]