5000 zł mandatu za drift

28 marca 2024
5000 zł mandatu za drift

Ktoś zadzwonił na policję, że na parking centrum handlowego przy ul. Modlińskiej w Warszawie ktoś „merolem głośno jeździ”. Konkretnie:  driftuje.

Policjanci cichutko wjechali na parking, następnie włączyli sygnalizację dźwiękową i świetlną. Włączyli także kamerkę i nagrali to co prezentujemy poniżej.

Za kierownicą Mercedesa siedział 30-latek, który „popisywał się” panowaniem nad samochodem. To znaczy jemu się wydawało, że panuje.

Kierowca (Ukrainiec) został ukarany mandatem w wysokości 5 000 złotych za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a za brak ważnych badań technicznych policjanci zatrzymali jego dowód rejestracyjny.

 

Sytuacje tego typu, czy to na drodze publicznej, czy na parkingach przy centrum handlowym nie powinny mieć miejsca. Nigdy nie można mieć pewności, że nie straci się panowania nad pojazdem, który chwilę wcześniej samemu celowo wprowadziło się w poślizg.

Zgodnie z art. 86. § 1 Kodeksu Wykroczeń „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny”.

Zgodnie z art. 60. 1. Ustawy Prawo o ruchu drogowym „Zabrania się używania pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osoby, znajdującej się w pojeździe lub poza nim”.vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]