Jeep Avenger z napędem na cztery koła. Produkcja w Polsce

23 maja 2024
Jeep Avenger z napędem na cztery koła. Produkcja w Polsce

Oto kolejna wersja produkowanego w Polsce Jeepa Avengera. Po „elektryku”, którym już jeździliśmy (nasz test znajdziesz TUTAJ) linie montażowe zakładów Stellantisa w Tychach zaczyna zjeżdżać wersja 4xe.

Dzięki napędowi na cztery samochód ten oferuje lepsze właściwości jezdne w każdych warunkach pogodowych. Avenger 4xe jest wyposażony w 48-woltowy układ hybrydowy w zestawieniu z automatyczną 6-biegową dwusprzęgłową skrzynią biegów.

Dodatkowo, system zarządzania trakcją Selec Terrain pozwala kierowcy wybrać odpowiedni tryb dopasowany do każdej sytuacji. Nowe tylne zawieszenie typu Multilink, opracowane przez Jeepa zapewnia większy komfort na nierównych drogach.

Pojazd łączy silnik spalinowy o mocy 136 KM (100 kW) z dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 21 kW każdy, napędzającymi obydwie osie i dostarczającymi 1900 Nm momentu obrotowego na tylne koła.

Dodatkowa moc zapewnia niezłe osiągi: prędkość maksymalną 194 km/h, przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 9,5 sekundy i prawie sportowe parametry  dzięki funkcji e-boost (w trybie Sport).

Poniżej film z naszego testu Jeepa Avengera w wersji na prąd.vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]