moto.vehis.pl na IAA Mobility. Ford Mustang Mach-E Rally

8 września 2023
moto.vehis.pl na IAA Mobility. Ford Mustang Mach-E Rally

Już bez kamuflażu na salonie samochodowym  IAA Mobility w Monachium Ford zaprezentował Mustanga Mach-E Rally. To pierwszy w historii inspirowany rajdami model elektryczny amerykańskiego producenta. Do sprzedaży trafi na początku 2024 roku.Do jego napędu tego samochodu wykorzystywane są dwa silniki, które zapewniają co najmniej 880 Nm momentu obrotowego i 358 kW mocy. Mustang Mach-E Rally jest wyposażony w akumulator litowo-jonowy o pojemności 91 kWh.


Samochód ma specjalnie opracowane zawieszenie, które zostało podniesione o 20 milimetrów w stosunku do podwozia wersji GT i jest wyposażone w specjalnie dostrojone sprężyny, amortyzatory MagneRide, i 385-milimetrowe przednie tarcze hamulcowe z lakierowanymi w kolorze czerwonym zaciskami Brembo.


Z zewnątrz widoczne są osłony ochronne silników przedniego i tylnego, folię ochronną na listwach drzwi i nadkolach, aby ograniczyć ryzyko uszkodzenia lakieru.Z przodu znajduje się również punkt z wbudowanym zaczepem do haka wyciągarki, gdyby przygody w terenie okazały się zbyt intensywne.

Mustang Mach-E Rally ma po raz pierwszy tryb jazdy RallySport Drive , który stworzono z myślą o jeździe terenowej. Dostosowuje on parametry elektronicznych systemy sterowania, pozwalając na jazdę większym poślizgiem, utrzymując liniową reakcję przepustnicy dla lepszej kontroli i bardziej ostre tłumienie amortyzatorów dla lepszego prowadzenia w zakrętach na luźnej nawierzchni.Mustang Mach-E Rally wyróżnia się także tylnym spojlerem, który nawiązuje do podobnego elementu w Focusie RS. Dodano kontrastujące akcenty, w tym górne i dolne listwy nadwozia, przedni splitter, stalowy dach lakierowany w kolorze czarnym, a także charakterystyczny, zwracający uwagę na przeznaczenie modelu front z wbudowanymi światłami przeciwmgielnymi o rajdowym rodowodzie.Każdy Mustang Mach-E Rally otrzyma dwa pasy na masce, które uzupełniają paletę lakierów. A dostępny będzie w kolorach Grabber Blue, Shadow Black, Eruption Green i Grabber Yellow.

 

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]