Samochód na dziś. Toyota RAV4 Plug-in Hybrid

2 lutego 2024
Samochód na dziś. Toyota RAV4 Plug-in Hybrid

Toyota RAV4 Plug-in Hybrid to samochód łączący osiągi z niskim zużyciem paliwa i bezemisyjną jazdą, a także najmocniejsza i najbardziej oszczędna odmiana w blisko 30-letniej historii SUV-a.


RAV4 Plug-in Hybrid  ma napęd na cztery koła AWD-i, a jego hybrydowy napęd o łącznej mocy 306 KM pozwala rozpędzić auto od 0 do 100 km/h w 6 sekund. W napędzaniu przedniej osi z silnikiem benzynowym (185 KM mocy) współpracuje generator oraz silnik elektryczny o mocy 182 KM.Napęd tylnych kół z kolei zapewnia 54-konny silnik elektryczny zamontowany przy tylnej osi. Wsparcie elektrycznych silników sprawia, że jednostka benzynowa o pojemności 2,5-litra może pracować na niższych obrotach, co ma bezpośredni wpływ na obniżenie poziomu hałasu w kabinie.


Domyślnym trybem pracy dla RAV4 Plug-in Hybid jest tryb EV, w którym auto może się rozpędzić do 135 km/h. W trybie elektrycznym zasięg wynosi do 75 km wg WLTP, jednak w mieście auto może pokonać prawie 100 km bez wsparcia silnika spalinowego. Naładowanie akumulatora trakcyjnego o pojemności 18,1 kWh trwa 2,5 godziny przy podłączeniu do gniazdka 230 V/32 A.


Toyota RAV4 Plug-in Hybrid zaprojektowana została na modułowej platformie GA-K RAV4, która wyróżnia się lekkością i pewnością prowadzenia, a także komfortem podróżowania, co jest zasługą sztywnej i lekkiej konstrukcji, jak również nisko zawieszonego środka ciężkości oraz dopracowanego układu zawieszenia.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]