Toyota Aygo X. Miejski crossover

10 maja 2023
Toyota Aygo X. Miejski  crossover

Jednym z najbardziej popularnych samochodów segmentu A, czyli typowo miejskich, jest crossover Toyoty o nazwie  Aygo X.

 


Samochód ten  został zaprojektowany na platformie GA-B w architekturze TNGA (Toyota New Global Architecture). Pierwszym samochodem zbudowanym na tej platformie był nowy Yaris, zaś drugim – crossover segmentu B, Yaris Cross.

 

Dwukolorowa stylistyka nadwozia Aygo X zwraca uwagę. Opadająca ku tyłowi linia dachu sprawia, że samochód wygląda …sportowo. Z przodu  nowocześnie wyglądające reflektory tworzą dla maski ramę nawiązującą do kształtu skrzydeł. Duży, nisko osadzony grill, światła przeciwmgielne i osłona podwozia zostały uformowane w motyw sześciokąta.

 


Stylistyka crossovera została podkreślona także dużymi kołami, których średnice łącznie odpowiadają 40 procentom długości nadwozia.

 

Pikantne kolory pojawiają się także we wnętrzu auta w postaci akcentów w kolorze nadwozia m.in. na desce rozdzielczej i konsoli centralnej, które nadają kokpitowi charakterystyczny wygląd.

 


Toyota Aygo X ma długość 3 700 mm i jest o 235 mm dłuższa od swojego poprzednika. Rozstaw osi jest większy od Aygo drugiej generacji o 90 mm. Przedni zwis jest o 72 mm krótszy niż w Yarisie.

 

Szerokość nadwozia jest większa od poprzedniego modelu o 125 mm i wynosi 1 740 mm. W wyniku tego przednie fotele zostały rozsunięte o 20 mm, zwiększając przestrzeń na wysokości ramion o 45 mm.

 


Bagażnik jest jednym z największych w segmencie. Jego długość wzrosła o 125 mm, a pojemność o 63 litry do wartości 231 litrów.

 


Za napęd Aygo X odpowiada 3-cylindrowy silnik o pojemności 1,0 litra. Średnio zużywa 4,7 l na 100 km benzyny.

 

 

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 2 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]