Toyota Land Cruiser 2024. Pudełkowata i mniejsza

2 sierpnia 2023
Toyota Land Cruiser 2024. Pudełkowata i mniejsza

Toyota zaprezentowała przed chwilą najnowszą generację Land Cruisera.Oto nowa  Toyota Land Cruiser.  To pierwszy LC z elektrycznym wspomaganiem kierownicy oraz rozłączanym przednim drążkiem stabilizatora. Zbudowana na platformie GA-F kontynuuje konstrukcję ramową. Silnik: wysokoprężny  2,8 l. Silnik osiąga moc 204 KM/150 kW i został połączony z ośmiobiegową, automatyczną przekładnią Direct Shift. Ta kombinacja pozwala pociągnąć przyczepę o masie do 3,5 tony.


Przyjmowanie zamówień rozpocznie się w październiku, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów w pierwszej połowie 2024 roku. W 2025 roku dołączy zelektryfikowana wersja z 48-woltowym układem mild hybrid.
Nowa Toyota zbudowana została na tej samej platformie co prezentowany tutaj Lexus GX. Ma podobnie pudełkowaty wygląd, ale Cruiser jest napędzany turbodoładowanym czterocylindrowym hybrydowym układem napędowym o mocy 326 koni mechanicznych.Land Cruiser nie jest już tak wielkim autem jak do tej pory. Jest wyraźnie mniejszy po to aby konkurować z Fordem Bronco i Jeepem Wranglerem. Nowa generacja LC ma 4920 mm długości, 1980 mm szerokości oraz 1870 mm wysokości. Rozstaw osi wynosi 2850 mm.

 


Land Cruiser ma wyposażenie, które poradzi sobie z najtrudniejszymi zadaniami, w tym napęd na cztery koła z reduktorem i blokadą mechanizmu różnicowego.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 2 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]