Toyota Land Cruiser to styl życia

21 czerwca 2023
Toyota Land Cruiser to styl życia

W dniach 15-18 czerwca 2023 odbył się 8. Toyota Off-Road Festival. Impreza przyciągnęła ponad 90 załóg z całej Polski. Trasy obejmowały tereny Beskidu Niskiego.
Toyota Off-Road Festival to coroczny zlot fanów marki organizowany przez Land Cruiser Adventure Club. Od trzech lat organizatorzy rokrocznie zmieniają miejsce spotkań, tak aby uczestnicy za każdym razem mogli aktywnie poznawać nowe zakątki Polski. Klubowicze przyjeżdżają własnymi autami przygotowanymi do terenowej turystyki samochodowej. Wśród ponad 90 pojazdów można było spotkać prawie wszystkie generacje Land Cruisera - od legendarnego modelu BJ40 po najnowsze Land Cruisery 150. Były też pick-upy Hilux oraz terenowe Toyoty dostępne wyłącznie na innych kontynentach takie jak Tundra, 4Runner czy FJ Cruiser.Land Cruiser to styl życia


Toyota Off-Road Festival to coroczny zlot fanów marki organizowany przez Land Cruiser Adventure Club. Od trzech lat organizatorzy rokrocznie zmieniają miejsce spotkań, tak aby uczestnicy za każdym razem mogli aktywnie poznawać nowe zakątki Polski. Klubowicze przyjeżdżają własnymi autami przygotowanymi do terenowej turystyki samochodowej. Wśród ponad 90 pojazdów można było spotkać prawie wszystkie generacje Land Cruisera - od legendarnego modelu BJ40 po najnowsze Land Cruisery 150. Były też pick-upy Hilux oraz terenowe Toyoty dostępne wyłącznie na innych kontynentach takie jak Tundra, 4Runner czy FJ Cruiser.

400 km tras dla terenowych Toyot


Organizatorzy zlotu za cel stawiają sobie promocję turystyki off-roadowej i w pełni go realizują, przygotowując ciekawe trasy krajoznawcze. Tegoroczną bazą zlotu był kemping nad Zalewem Klimkówka, idealne miejsce do aktywności wodnych, wycieczek rowerowych i pieszych czy wędkarstwa.


„W tym roku spotkaliśmy się nad Zalewem Klimkówka Beskidzie Niskim, gdzie przygotowaliśmy trasy o łącznej długości ponad 400 km. Misją zlotu jest aktywne spędzanie czasu połączone ze zwiedzaniem okolicznych terenów. Każdy znalazł coś dla siebie” - mówi Michał Horodeński, lider klubu i komandor zlotu


Aktywny wypoczynek dla całej rodziny


Na terenie bazy z myślą o najmłodszych przygotowano plac zabaw z animacjami, w tym m.in. warsztaty z malowania twarzy, gry i zabawy manualne, a także kino letnie czy tradycyjne już malowanie flagi zlotu. Dla starszych zorganizowano strefę Expo, w której wystawcy z branży turystycznej i off-road prezentowali swoje produkty i usługi. Na miejscu można było dowiedzieć się nie tylko, jak przygotować samochód do dalekiej podróży, jakie akcesoria dokupić, ale także, gdzie i z kim pojechać.


Dodatkową atrakcją były prezentacje coraz popularniejszych namiotów dachowych oraz off-roadowych przyczep, które coraz częściej przypominają domy na kołach, ale bez utraty swoich zdolności pokonywania trudnego terenu za samochodem. Wieczorami uczestnicy brali udział m.in. w pokazie slajdów z wypraw do Czadu i Algierii.


Toyoty z napędami 4x4 na co dzień


Organizatorzy, wspólnie z dilerem Toyota Jasło, oddali do testów uczestników zlotu najnowsze Toyoty z napędem 4x4. Klubowicze mogli sprawdzić elektrycznego bZ4X z nowym napędem X-MODE, sprzedażowy hit Corollę Cross AWD-i, czy legendę wśród SUV-ów -Toyotę RAV4 AWD-i. Była to doskonała okazja do zadania pytań specjalistom ze stacji dilerskiej i ciekawe uzupełnienie podróżniczych atrakcji.


Kolejny zlot Land Cruiser Adventure Club odbędzie się w dniach 13-16 czerwca 2024 na terenach Warmii i Mazur.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]