Toyota Prius piątej generacji nagrodzona

24 kwietnia 2023
Toyota Prius piątej generacji nagrodzona

Toyota Prius piątej generacji zdobyła jedną z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu.W międzynarodowym konkursie Red Dot Design Award nowy Prius otrzymał najwyższe wyróżnienie Best of the Best. Jury złożone z ekspertów branży projektowej doceniło Priusa za nowoczesną, odważną interpretację charakterystycznego dla tego modelu nadwozia liftback, podkreśloną eleganckimi liniami i rozwiązaniami stylistycznymi.Toyota Prius to hybrydowy samochód osobowy produkowany od 1997 roku. Oto kilka faktów na temat tego samochodu.


  • Pierwsza generacja Priusa została wprowadzona na rynek w 1997 roku, a obecnie dostępna jest piąta generacja.


  • Prius jest najpopularniejszym hybrydowym samochodem na świecie. Do końca 2020 roku sprzedano ponad 6 milionów egzemplarzy.


  • Prius jest znany z bardzo niskiego zużycia paliwa i niskiej emisji spalin. W modelu czwartej generacji średnie zużycie paliwa wynosi około 4,2 litra na 100 km.


  • Samochód jest wyposażony w system hybrydowy, który składa się z silnika spalinowego i elektrycznego. System ten umożliwia użytkownikowi jazdę wyłącznie na silniku elektrycznym przez krótki czas, co pozwala na oszczędność paliwa.


  • Prius posiada bardzo zaawansowany system bezpieczeństwa, który obejmuje m.in. systemy wspomagające jazdę, takie jak układ kontroli trakcji i układ stabilizacji toru jazdy.


  • W zależności od wersji, Prius może być wyposażony w różne dodatki, takie jak system nawigacji satelitarnej, skórzane fotele, podgrzewane siedzenia i wiele innych.


  • Prius jest bardzo popularny wśród kierowców Ubera i innych usług przewozowych, ze względu na niskie koszty eksploatacji i oszczędność paliwa.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]