Toyota Yaris Cross 2024. Nowa hybryda, nowe wnętrze

20 maja 2024
Toyota Yaris Cross 2024. Nowa hybryda, nowe wnętrze

Toyota Yaris Cross, która zadebiutowała w 2021 roku właśnie pojawia się w Polsce w nowej wersji.Teraz, obok dobrze znanego 1.5 Hybrid Dynamic Force o mocy 116 KM dołącza 130-konny wariant z napędem na przód lub z napędem na cztery koła AWD-i.


130-konna hybryda wykorzystuje wprawdzie znany już silnik 1.5, ale ma nową przekładnię oraz większy i mocniejszy silnik elektryczny MG1.
Wraz z przeprogramowaniem jednostki sterującej pozwoliło to na 12-procentowy wzrost mocy z 116 KM/85 kW do 130 KM/96 kW. Ulepszony silnik elektryczny MG2 ma teraz wyższy moment obrotowy, który wzrósł o 30% z 141 na 185 Nm.


Dzięki tym modyfikacjom Yaris Cross rocznika 2024 ma lepsze osiągi przy zachowaniu niskich emisji CO2 oraz niskiego średniego zużycia paliwa, które wynoszą odpowiednio 101-116 g/km oraz 4,5-5,2 l/100 km.


Nowe są także systemy bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy, rozszerzone o nowe funkcje. W modelu z rocznika 2024 inne są również cyfrowe zegary, a całe wnętrze zostało lepiej wygłuszone.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]