226 punktów karnych. Po 10 kilometrach motocyklista poddał się

1 maja 2024
226 punktów karnych. Po 10 kilometrach motocyklista poddał sięDukla, godzina 18:30, droga krajowa nr.19. Policyjny motocyklowy patrol. To miała być rutynowa kontrola dwóch jednośladów. Jeden motocyklista zatrzymał się do kontroli. Drugi, pomimo wydanych sygnałów gwałtownie przyspieszył, omal nie doprowadzając do potrącenia policjanta.


Jeden z policjantów przeprowadzał kontrolę motocyklisty, który zatrzymał się, drugi ruszył w pościg. Ścigany lekceważył obowiązujące przepisy i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo, wyprzedzał inne pojazdy w miejscu zabronionym, na skrzyżowaniu, bezpośrednio przed oznakowanymi przejściami dla pieszych, wjeżdżał na powierzchnię wyłączoną z ruchu, jechał pod prąd.


Kierujący jednośladem, przejeżdżając przez kolejne miejscowości, nie zważał na to, że obowiązujące w tych miejscach ograniczenia wynosiły 50 km/h i pędził z prędkością blisko lub nawet ponad 200 km/h.Kiedy motocyklista dojechał do miejscowości Rogi podniósł wreszcie rękę, sugerując, że nie zamierza uciekać i po chwili się rzeczywiście się zatrzymał.  Uciekinierem okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego. Był trzeźwy. Dlaczego uciekał?  Bo nie ma uprawnień do kierowania motocyklami. W sumie, na odcinku niespełna 10 kilometrów, za popełnione wykroczenia, łącznie uzbierał 226 punktów karnych.


W związku z tak dużą ilością popełnionych wykroczeń, kierującemu motocyklem zatrzymano prawo jazdy i skierowano sprawę do Sądu Rejonowego w Krośnie gdzie zapewne otrzyma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysoką grzywnę.


20-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego odpowie także za przestępstwo jakim jest niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]