Audi i Porsche wzywa do serwisów 6676 samochodów. Zagrożenie pożarem

15 września 2023
Audi i Porsche wzywa do serwisów 6676 samochodów. Zagrożenie pożarem

Audi i Porsche wzywa do serwisu aż  6676 samochodów elektrycznych – Taycanów i e-tronów. Powód: potencjalne ryzyko pożaru.

 

Problemem jest możliwy wyciek wewnątrz akumulatora, który może spowodować wyładowanie łukowe, a w konsekwencji  pożar.  

 


Audi i Porsche zalecają dealerom sprawdzenie każdego samochodu, a jeżeli problem zostanie zdiagnozowany, należy dokonać wymiany całego akumulatora. Będzie to bardzo kosztowne, ale oczywiście niemiecki producent bierze to na siebie.

 

Według Porsche po raz pierwszy problem pojawił się już w ubiegłym roku, po informacjach  o „obniżonych wartościach izolacji” w niektórych akumulatorach Taycana. Powodem miało być przedostanie się płynu do akumulatora. Aby rozwiązać problem, we wrześniu 2022 r. producent akumulatorów zastosował uszczelniacz Teroson.Niewiele to jednak pomogło. W marcu br. okazało się, że w dalszym ciągu występują problemy z przedostawaniem się cieczy do akumulatora. 


Dlatego teraz, prewencyjnie, postanowiono wezwać do serwisów 4777 Taycanów z roku modelowego 2023 (w każdym stylu nadwozia) oraz 1899 modeli e-tron GT i RS e-tron GT, również z roku modelowego 2023.Przedstawiciele Porsche i Audi twierdzą, że rzeczywisty problem występuje tylko w trzech procentach z łącznej liczby 6676 pojazdów, czyli około 200 samochodów. Co ciekawe, obaj producenci akcję nazwały jednak „globalnym wycofaniem”.

 

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]