Dacia wystartuje w Rajdzie Dakar

11 marca 2024
Dacia wystartuje w Rajdzie Dakar

Już w 2025 roku Dacia dołączy do rywalizacji w Rajdowych Mistrzostwach Świata i będzie walczyć jako producent w Rajdzie Dakar o najwyższe laury w kategorii samochodów T1+.

 

Od 2024 roku, także na etapie testów, w barwach Dacii startować będą: dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata Francuz Sébastien Loeb i Cristina Gutiérrez Herrero.


Przygotowany specjalnie na Rajd Dakar model Dacia będzie zasilany paliwem syntetycznym, produkowanym przez Aramco.


Rajdowa, prototypowa jeszcze  Dacia po raz pierwszy wystartuje, a konkretnie zostanie przetestowana, już w przyszłym roku podczas Rallye du Maroc. Auto zostanie przygotowane przez specjalistów Grupy Renault oraz brytyjską firmę Prodrive.


Na zdjęciach poniżej rajdowy Duster. Samochody te od pewnego czasu biorą udział w rajdach terenowych. Są zazwyczaj pryzgotowane przez prywatne zespoły. Dakarowa Dacia dla Herrero i Loeba na pewno będzie innym autem.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]